ÖĞRENCİLER İÇİN İSTANBULDA TAŞINMA REHBERİ

Öğrenci hayatı zor. Hele ki istanbulda bir üniversite kazanmışsanız, hevesiniz her an kursağınızda kalabilir. Yurtlara ödeyeceğiniz paralar ile ev tutmak daha mantıklı geliyor ise, öğrencinin en büyük derdi olan para konusunda sizler için sağlanabilecek kolaylıklar var elbette.

Bunlardan ilki kullanmadığınız vakitlerde faturaların yüklü miktarda gelmemesi için herhangi bir su sızıntısı, doğalgaz kaçağı olmadığından emin olmak. Aynı şekilde İstanbul nakliyat ayrılacağınız vakitlerde vanaları kapatmanız en doğrusu olacaktır. Ev sahibinizden düzenli olarak kontrol ettirmesini talep edin. Taşınmadan önce kontrollerin yapıldığından emin olun.

Bir istanbul nakliye firması ile anlaşın. İstanbulda oturmanın en büyük avantajlarından biri bu olsa gerek ki firmaların çok olması sebebiyle rekabet en üst düzeyde. Bu sayede bütün firmalar işini dikkate alarak yapmak durumunda kalıyor. Hatta buna karşılık pazarlık kabul ediyorlar ve en uygun fiyata eşyalarınızı güvenle taşıtabiliyorsunuz. Öğrenci olarak fazla eşyanızın olmaması sizler için avantaj olacağı gibi, değerli eşyalarınızı kontrol altına almak sizi ekstra masraftan mutlaka kurtaracaktır.Yeni evinize taşındığınız ilk gün ev içerisindeki problemlerin fotoğrafını ve videolarını kayıt altına alın. Bu sayede kendinizin yapmadığı bir şey için bir suçlama ile karşı karşıya kalmamış olursunuz.

Bugünün işini yarına bırakarak temizlik konusunda ev sahibiniz ile tartışmaya girme riskinden kurtulun. Bir öğrenci olarak evde bir iş için düzenli olarak hep aynı bölgeleri kullanın. Ders çalıştığınız, yemek yediğiniz yerlerin hep aynı olmasına özen gösterin. Böylece kirlenecek alanların çoğalmasından kurtulacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir