Örnek Aldığınız Youtube Kanalları Olmalı

Birçok insan Youtube üzerinde günlük olarak yüzlerce farklı video izliyor. Bu videoları oluşturan kişiler de izleyen kişiler de son derece keyif alıyor. Biliyorsunuz ki bu işe para olarak bakılmaması gerekir. Aksi takdirde başarı gelmeyecektir. Önceliğiniz her zaman keyif almak olacaktır. Keyif almak için keyif vermelisiniz. İnsanların sizi izlemesi için farklı nedenleri olmalı. Onların rastgele kanalınıza gelmesi yerine sizi izlemek isteyerek gelmeleri yani arayarak gelmeleri daha da etkili olacaktır. Bu nedenle ürettiğiniz içerikleri daima insanların ilgisini çekecek şekilde yapmalısınız. Aksi takdirde istediğiniz başarıyı yakalayamayabilirsiniz. Bilmeniz gereken bir diğer nokta ise kanalınız için örnek aldığınız bir Youtube kanalı olmalı. O kanallardan çıkarım yapmalı ve kendinize pay çıkarmalısınız. Sizin yapmadığınız ya da yapamadığınız ne varsa onlarda bunu görmeli, onun üzerine düşerek nasıl yapabileceğinizi araştırmalısınız. Bu sayede istediğinizi elde edebilirsiniz.

Son dönemlerde pek çok Youtube kanalı aramıza katıldı. Kamerasını ve mikrofonunu alan herkes video çekmeye başladı. Tabii bu onlara hemen başarı getirmeyecek. Öncelikli olarak geniş çaplı araştırma yapılması gerekir. Nasıl daha kaliteli videolar çekebilirim, çektiğim videoları nasıl daha izlenebilir hale getirebilirim diye düşünülmesi gerekir. Kendi alanındaki en iyi kanalları incelemelisiniz. Onların daha fazla izlenmesinin en önemli nedenlerini görmelisiniz. Bunları bir not ederek gözden geçirebilir ve siz de en işe yararları kendi kanalınızda uygulayabilirsiniz. Peki şimdi ne yapıyoruz? Tabii ki de kendi alanımızda örnek alabileceğimiz bir kanal buluyoruz.

Özgün İçerikten Asla Vazgeçmeyin

İnsanların belki de en çok dikkat ettiği konuların başında özgünlük geliyor. Bildiğiniz gibi birçok farklı kanal ile özdeşleşmiş kelimeler, kelime grupları, hal ve hareketler bulunmaktadır. Örneğin kameraya kafa atarak videolara giriş yapmak ya da videoları bu şekilde bitirmek Enes Batur’la özdeşleşmiş bir durumdur. Siz de onun gibi yaparsanız insanlar sizi itici ve kopyacı olarak görecektir. Bunun yanında videolara Herkese Merhaba, ben XXX şeklinde hızlı bir şekilde giriş yapmak da size artı bir şey kazandırmayacaktır. Bu da Orkun Işıtmak ile özdeşleşmiş bir durumdur. Bundan sonra kendinize özgü şeyler bulmaya bakmalısınız.

Kendinize özgü girişler, kelime grupları ve benzeri şeyler bulursanız kesinlikle memnun kalırsınız. Bildiğiniz gibi özgün içerik üretmek her zaman için önemli olacaktır. Kesinlikle özgün içerik üretmeye çalışmalısınız. Bunu şu şekilde anlamamalısınız: Hiç kimse tarafından çekilmemiş bir video konusu. Böyle bir kaide bulunmamaktadır. Orkun Işıtmak’ın çekmiş olduğu bir videoyu siz de çekebilirsiniz ancak sizin ondan farklı olmanız gerekir. Aksi takdirde beğeni toplayamazsınız. Anlatmak istediğimiz en önemli konulardan biri budur.

Örnek aldığınız kanalı öyle hemen bulamazsınız ya da şu kanalı örnek alayım bari diyemezsiniz. Sizi gerçekten etkileyen bir kanal olabilir. O kanalın üretmiş olduğu içerikleri hayranlıkla izliyor olabilirsiniz. İşte bu tür kanalları düzenli bir şekilde takip ederek ve bu konularda daha teknik bilgilere sahip olarak istediğinizi elde edebilirsiniz. Kesinlikle unutmamalısınız ki Youtube çok geniş bir ağdır. Burada herkese olduğu gibi size de yer bulunmaktadır. İşe koyulun ve siz de kendi kanalınızı oluşturup altyapınızı sağlam temeller üzerine atın. Kesinlikle bir süre sonra gözle görülür bir derecede gelişme olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir