Profesyonel espresso makinalarının özellikleri nelerdir?

Espressoyaparken, kahvenin lezzetini direkt olarak belirleyen ekipman, elbette kahve makinesidir. Kahve makinesinin kalite bakımından yetersiz olması ya da uygun malzemelerle imal edilmemiş olması, kullanım sayısı arttıkça makine tadının kahveye temas etmesine yol açacak ve yapılan kahvelerin tadının kötüleşmesine sebebiyet verecektir. Espresso kahveler servis ettiğiniz bir işletmeniz ya da kafeniz varsa, mutlaka kaliteli ve ömürlük kullanım avantajına sahip makineler tercih etmeniz gerekir. Müşterilerinize aynı lezzetle ve kıvamda kahve servis etmek için, her zaman aynı performans ve donanımda çalışacak olan kahve makineleri için yalnızca alanında uzman firmalarla çalışmak gerekir. Kaliteli kısmına bir tik attıktan sonra, dikkat edilmesi gereken diğer faktörlere de göz atabilirsiniz.

Espresso Kahve Makinası

Espresso kahve makinasısatın alırken ya da araştırırken ihtiyaçlarınızı mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Özellikle ticari amaçla kullanabileceğiniz kahve makineleri oldukça büyük hacimlidir. Ev tipi olan makineler ise hacim bakımından ev mutfakları için daha uygun ve daha kompakt özelliktedir. Farklı model ve çeşitlerde birçok farklı makineyi bir arada bulabileceğiniz Espresso Perfetto olarak sizin için her zaman en kaliteli makineleri satışa sunmaktayız. Eğer ticari amaçla makine satın alacaksanız, servis ettiğiniz kahve sayısını dikkate almanız gerekmektedir. Ancak örnek vermek gerekirse, günlük 300 kahve servis ediyorsanız, ancak bu 300 kahvenin büyük bir çoğunluğu öğle molalarında ya da akşam saatlerinde servis ediliyorsa, aynı anda birden fazla kahve yapma imkanı tanıyan kahve makinelerimize göz atmanız, işlerin aksamaması için daha sağlıklı olacaktır. Kaç kişilik bir makineye ihtiyacınız olduğu, makinenin kapasitesi, grup sayısı gibi detayları işletmenizin yoğunluğuna göre tercih edebilirsiniz.

Profesyonel Espresso Makinası

Profesyonel espresso makinasıöncelikli olarak kahvenin aromasını ve zenginliğini kaybetmemesini sağlayacak kadar titiz tasarlanmış ürünlerdir. Profesyonel espresso makineleri, ticari amaçla kullanıma uygun ürünlerdir. Espresso kahve makinesi lezzetli, taze ve en mükemmel kahveleri yapmak için kahvenin direkt olarak çekirdeğinden bile daha önemlidir. Aynı kahve çekirdeklerini, tamamen aynı oranlarda iki farklı kalitede espresso makinesinde yaparsanız, tamamen iki farklı lezzet elde ederseniz. Kahve makinesinin kalitesi bu aşamada makinenin tasarımı ve şıklığı dışında çekirdeklerin aromasını koruması, doğru basınç ile kahvenin homojen bir lezzet ile ortaya çıkmasını sağlar. Günümüzde ikinci dünya savaşından beri hala kullanımda olan makineler bile vardır. Doğru bakım ve kaliteli makine tercihi ile aynı kahve makinesini bir ömür boyu kullanabilir ve her zaman aynı lezzette kahveleri yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir