Real Steel – Çelik Yumruk

zeus_in_real_steel-wideSon birkaç gündür soğuk algınlığı yüzünden okula gitmiyor yurtta pinekliyordum. İnsanında canı sıkılıyor durum böyle olunca. Sabah takip ettiğim blogları ziyaret ederken İsmail’in Real Steel isimli yazısında film ile ilgili yorumlarını gördüm ve can sıkıntımı gidersin diye izlemeye karar verdim. Tabi İsmail’in filme 10/10 puan vermesi de etkili oldu filmi izlememde. Daha önceden önerdiği filmlerden The Condemned hariç hepsini beğenmiştim ve kendisinin önerilerine güveniyorum.

Filmi izlemeden önce hakkında yazmayı planlamıyordum. Sonuçta İsmail dün akşam yazıyı paylaşmış. Bende sabahından aynı yazıyı girersem kopya çekmiş olurum diye düşünüyordum. Ancak filmi izledikten sonra kararımı değiştirdim. Çünkü bu blogu İsmail’i takip edenler haricinde 1 kişi bile takip ediyorsa filmi onlara ulaştırmalıyım diye düşündüm. Yani film o kadar güzel.

Konusu hakkında farklı bir yazı yazmayı düşünmüyorum. İsmail zaten güzel bir özet çıkarmış ve kendisinden alıntı yapmak istiyorum konusunu

Başrollerinde Hugh Jackman ve Evangeline Lilly’nin oynadığı Real Steel filmi günümüzden 6 yıl sonrasının boks müsabakalarını anlatıyor. 2020 yılında insanlar artık iki insanın ringe çıkıp dövüşmesini izlemekten sıkıldıkları için bu işi robotlara bırakmışlar. Karakterimiz Charlie Kenton hem eksi bir boksör hem de robotlar yaparak yaptığı robotları müsabakalara sokuyor. Bu şekilde de geçimini sağlıyor. Fakat günün birinde eksi karısının ölümü üzerine çocuğunu zorunlu olarak yanına almasından itibaren her şey değişiyor. Şunu söylemeliyim ki içinde zerre babalık duygusu olmayan bu insanın gün geçtikçe çocuğu ile arasındaki bağın nasıl kuvvetlendiğini çok iyi görebiliyorsunuz. Film aksiyon ve bilim kurgu türünde ne kadar iyiyse bende dram türünde de o kadar iyi.

Ben normalde bilim kurgu yada aksiyon filmlerini çok iyi olmadığı sürece izleyen bir adam değilimdir. Ancak bu film o kadar hoşuma gitti ki izlerken ne burun akıntısı geldi aklıma nede sigara. Hatta bitirdikten sonra aldığım keyif o kadar üst düzeydeydi ki ardından girip Imdb’de 10 puan verip birde Jack ve Fasülye Sırığı olarak bildiğimiz hikayenin uyarlaması olan Dev Avcısı Jack filminide izledim.

Sözün özü vakit bulduğunuz ilk anda oturup bu filmi izleyin. Pişman olmayacağınızın garantisini veriyorum. Beğenmeyen olursa da gelsin yorumlardan sen bir daha film yorumu yazma birader desin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir