Samsung Galaxy S23 Ultra rakiplerine fark attı!

SAMSUNG GALAXYS23 ULTRA’NIN OVERCLOK işlemi uygulanmış SNAPDRAGON 8 GEN 2 İŞLEMCİ ile geleceği biliniyordu. Şimdi de GALA S23 ULTRA’NIN ekran paneliyle ilgili birkaç detay ortaya çıktı.

Daha parlak, daha az güç tüketen ekran

Telefonun AMOLED ekranının maksimum 2200 NİT parlaklığın üzerine çıkacağı, dokunmatik örnekleme hızının 960Hz olarak ayarlanacağı, 2000 Hz PWM frekansına sahip olacağı söyleniyor. Ayrıca GALAXY S23 ULTRA’NIN ekranının önceki modele kıyasla %45 daha az güç tüketeceği söyleniyor.

Görünüşe göre SAMSUNG S23 Ultra, ekran parlaklığı açısından İPHONE 14 PRO serisini geride BIRACAK. Hatırlatma açısından, APPLE’NIN üst seviye modellerinde ekran parlaklığı MAKS. 2000 NİT parlaklığa ulaşıyor. XDA DEVELOPERS ekran uzmanına göre, her iki ekranda kullanılan OLED yayıcılar aynı ancak SAMSUNG ve APPLE’NIN tepe parlaklık testlerini farklı uygulamasından kaynaklı SAMSUNG öne geçecek. Apple, ekranı yaklaşık %25 APL ye ayarlıyor, SAMSUNG ise %1 APL ye ayarlıyor. İPHONE 14 PRO’NUN maksimum ekran parlaklığı %1 APL de 2300 NİT. APL, ortalama görüntü seviyesini ifade ediyor.

Öncesinde SAMSUNG S23 Ultra kamera özellikleri de ortaya çıkmıştı. S23 Ultra, 10MP 10x ZOOM SENSÖR 12MP ultra geniş açılı lens, 200MP ana kameradan oluşan üçlü kamera kurulumuna sahip olacak; en azından iddialar bu yönde. 200 MEGAPİKSEL KAMERA ile çekilmiş örnek fotoğraf bile paylaşıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir