Sanal Gerçeklikle Sinema Deneyimi Geliyor!

sanal-gerceklikGeliştirilen sanal gerçeklik gözlükleriyle birlikte oldukça başarılı bir IMAX deneyimi sağlayacak olan sanal gerçeklik sinema salonları bu yıl içerisinde toplamda altı noktada hizmete girmesi bekleniyor. Söz konusu sinema olunca en keyifli film keyifleri IMAX’in oluşturduğu sinema altyapısı ile sanal gerçeklik ortamlarında bir araya geliyor. Esasında çok daha uzun bir zaman diliminden bu yana sinema salonlarında sanal gerçeklik gözlüklerin yer alacağı ve böylece film deneyimlerinin de çok daha fazla gelişeceği açıklamaları, Artık gerçeğe birkaç ay içerisinde dönüşüyor. IMAX tarafından oluşturulan IMAX VR sineması bu yıl tüketiciler için toplamda altı noktada hizmete çıkmaya hazırlanıyor. Belirlenen bölgelere hızlı bir şekilde sanal gerçeklik gözlüğü gönderildiği IMAX yetkilileri tarafından açıklandı.

Acer ve Starbreeze ortaklığı ile ortaya çıkarılan StarVR isimli sanal gerçeklik gözlüklerinin yer alacağı IMAX sinemalar, Hem sanal olarak hem de donanım olarak sinema alanınıda büyük deneyimli firmaların iş birliği ile izleyenlerin hizmetinde olacak.

273[1]

StarVR Gözlükleri Klasik VR Gözlüklerindeki Farkı Ne Olacak?

Oyun veya daha farklı bir amaçla tüketilcilere sağlanan sanal gerçeklik gözlükleri yaklaşık 110 dereceye kadar görüş açısı sağlarken, Sinema alanınıda kullanıma çıkacak olan StarVR gözlükler, 210 derece açıyla sabit bir görüntüde en iyi deneyimi hedefliyor.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz IMAX’in sanal gerçeklik sinema sektörü henüz Türkiye sınırları içerisinde bulunmuyor. Esasında bu tarz bir teknolojinin ülkemize gelmesi  sinema sektörünü yakından takip eden kişiler için oldukça avantajlı olacağını düşünüyorum. Gözlükler hakkında kendi görüşümü dile getirecek olursam, Uzun süreli kullanımlarda bireyin midesini bulandıracağını ve çıkarttığın da göz sulanmasına yol açacağını tahmin ediyorum. Bakalım bu tarz bir teknoloji Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir