SFS Nedir? Instagram’da SFS Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlarımızda kullandığımız ve dünyada ki en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagramda ki yeni kavramlara açıklık getireceğiz. Sosyal medya terimleri olarak adlandırılan kavramlar, kullanıcıların platformlarda yaptığı aktiviteleri temsil ediyor. Özellikle son dönemde Instagram gibi platformlarda sıklıkla tercih edilen terimlerden biri de SFS.

SFS nedir?

Instagram’da dahil olmak üzere sosyal medya platformlarında kullanıcıların hedeflerinden biri de hesaplarının etkileşimini arttırmaktır daha fazla hit çekip popüler olmak. Bu nedenle SFS gibi aktivitelere yönelen kullanıcılar, başka kullanıcılar ile iş birliği yaparak hesaplarını daha geniş kitlelere duyurmanın çabası içerisine girmiş durumda.

SFS Nedir?

Bu noktada SFS kullanıcıların imdadına yetişmektedir. İngilizce “Shoutout For Shoutout” kavramının kısaltılmış hali olan SFS, iki kullanıcının Instagram profillerini karşılıklı hikayelerinde paylaşması anlamına gelir. Bu sayede kullanıcıların hesaplarındaki etkileşim artarak takipçi, beğeni ya da yorum gelmeye başlar.

Instagram’da SFS nasıl yapılır?
Bunun için öncelikle kendinize uygun bir Instagram hesabı bulmanız gerekiyor. Burada dikkat edilmesi gereken nokta; SFS yapmak için seçeceğiniz Instagram hesabının kendi hesabınız ile aynı seviyede takipçi, yorum ve beğeni gibi etkileşimlere sahip olması. Çünkü kendi hesabınızdan daha yüksek profilli bir Instagram hesabı ile SFS yapma isteğinizi karşı taraf kabul etmeyecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir