Sigara İçmek Ve İçmemek

Günümüzde sigara içme yaşı oldukça fazla küçük yaşlara kadar düşmüştür. Neredeyse sigara içme yaşının 10 – 12 yaşlar olduğu söylenmektedir. Bu da insan vücuduna verilen zararın maalesef uzmanlar tarafından çok büyük olduğunun göstergesi olarak kabul görülmektedir. Eğitimli eğitimsiz, zengin fakir ve her şehirde sigara içen kişilerin sayısı giderek artmaktadır. Uzmanlara göre sigara içmek insanı öldürür ve sigara sağlığa zararlıdır. Son zamanlarda Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere sigaranın insan sağlığına verdiği zararlar tartışılır hale gelmiştir. Fakat ne kadar sigaranın sağlığa verdiği zararlar tartışılsa da bu tartışma sonucunda insanlar sigarayı bırakmaya değil yeni yeni başlamaya daha meyilli hale gelmektedir. Tüm dünyada sigaranın zararlı etkilerinden kurtulmak fakat yine de sigara içmeye devam edebilmek için e sigaraların tavsiye edildiği artık bilinir bir tavsiye olarak kabul görmektedir.

E sigaranın tavsiye edilmesindeki neden bu sigaranın içeriğinde bulunan maddelerin normal sigaraya oranla çok daha zararsız olmasıdır. Çok küçük yaşlarda bile içilmeye başlandığında diğer sigara gibi kötü hastalıklara neden olmayan bu sigara çeşidinin daha zararsız olmasındaki neden e sigaranın duman değil buhar çıkarmasıdır. Buhar çıkarttığı için e sigara çeşitlerinin tümü sigara içen kişinin etrafında bulunan kişilerin de pasif içicilik nedeni ile zarar görmekten kurtulur. Pasif içicilikten zarar görülmemesinin nedeni e sigaraların etraflarına duman değil buhar dağıtmasıdır.

Her alanda içilebilen e sigaralar farklı çeşitlerde satışa sunulmaktadır. smok rpm80 likit ile içilebilen bir sigara çeşididir. Likit içeriğinde eser miktarda bulunan bazı maddelerin insan sağlığına zararı bulunmadığı gibi, normal sigara içen kişilerin zamanla devamlı olarak e sigara kullandıklarında normal sigaranın tüm zararlarından sıyrılabildikleri gözlenmektedir. E sigaranın oluşumundaki neden zaten sigaranın insan vücuduna vermiş olduğu zararlardan insanların tamamen temizlenebilmesidir. salt likit ile kullanılan e sigara çeşitleri içeriğinde bulunan tüm maddelerin uyuşturucu, uyutucu ve insan zihnini etkileyen bir yapısı bulunmamaktadır. E sigara içine konulan likitlerin markalarının takibi mutlaka yapılmalıdır. Mutlaka kaliteli markaların satın alınması gereken likitlerin kesinlikle sahte olarak üretilmiş kutuları tercih edilmemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir