Snapchat’e Yeni Özellikler Geldi

Snapchat kullanıcıları, Oldukça özel etkinlikler ya da ticari işletmeler için kullanıma çıkan kişileştirebilir konum filtrelerine oldukça önem gösteriyor. Geliştirilen bu özellik sadece Amerika Birleşik Devletleri’nin belirli bölgelerinde geçerli oluyor. Snapchat bu özellik sayesinde kullanıcıların kendi ofisinde, düzenlediği bir etkinlik içerisinde ya da düğün gibi ortamlara özel olarak tasarlanan filtreleri beş dolar değerinden uygulamaya sundu.

Markaların ya da küçük işletmelerin geliştirilen bu filtrelere gösterdikleri ilginin oldukça büyük olduğunu açıklayan Snapchat, Bu filtreleri işletmeler kendi reklamlarının ve kampanyaları çok daha yaratıcı yöntemler üzerinden duyurabiliyor. Snapchat’in yapmış olduğu açıklamalarına göre hafta içerisinde işletmelerden oldukça fazla talep ve bu alınan taleplerin yüzde bazında 40 değeri kullanıcılardan gelirken, yüzde 60’ı ise reklam vermeye yönelik kişilerden oluyor.

Sosyal medya devi olan Snapchat’e yapılan başvurularda bu filtrelerin en çok kullanılmak istediği üç alan var. Bunlar düğünler, etkinlikler ve yerel işletmeler. Filtre satışını çok kısa bir süre önce durduran ve tekrardan faaliyete alınması için para ödeme gibi farklı kazanç yöntemlerini deneyip bu durumdan vazgeçme kararı alan Snapchat, Geliştirdiği geofilters yani konuma göre filtreleme sistem ile kazanç sağlamak istiyor.

İnternet üzerinden ve posta üzerinden yapılan binlerce başvuru, Snapchat firmasını bu zamana kadar en etkili hamlesinin olduğunu gösteriyor. Sosyal medya üzerinde yapılan reklamların çoğunlukla televizyonda yapılan reklamlardan çok daha etkili olduğunu düşünüyorum. Çünkü televizyonda verilen bir reklamın ücreti oldukça yüksek rakamlarda oluyor.

Televizyon reklamlarının fiyatlarının yüksek olması nedeniyle internet ikinci planda yer alıyor. Oldukça düşük bir maliyet ile satın aldığımız internet hizmetini kendi lehinize çevirme şansınız çok yüksek. Sosyal Medyanın yetenekli ürünlerini kullanarak Facebook, Twitter, Instagram ve Snapchat gibi alanlarda ürünlerinizin reklamlarını daha düşük rakamlarda reklamlarını yapabilirsiniz.

Bu sayede tek bir kitleye bağımlı kalmayıp geniş bir kullanım ağına reklamınızı rahatlıkla duyurabilirsiniz. Snapchat ise almış olduğu kararlar sayesinde bu yöntemi kullanıcılarına sunmaya başlamış. Snapchat’in bu projesi hakkında düşüncelerinizi yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir