Sony’den Yakın Bir Zamanda Emoji Filmi Geliyor

Sony firmasının son yıllarda dünyanı ortak dili olmayı başaran emojileri konu alan bir film yapma kararını aldı. Gelişimi yapılacak olan bu film gerçek hayatta karşılaştığımız bazı uygulamaları da ortaya çıkaran bir film olacak. Geride bıraktığımız Salı günü içerisinde düzenlene CinemaCon etkinliğinde gerçekleştirmiş olduğu duyuruda Sony Pictures Animation başkanı olarak karşımıza çıkan Kristine Belson gerçek hayatta kullanıma sunulan uygulamaların bu film içerisinde yer alacağını kendi açıklamalarıyla altını çizdi.

emoji_sexface[1]

Thewrap tarafından paylaşıma çıkan bilgilere göre bu uygulamalardan bir tanesi Spotify uygulaması olacak. Tabi Facebook, Instagram aynı zaman da Twitter gibi devlerin de dahil olmaması dikkat çekici olacaktır. Birçok uygulama ise bu filmde olumlu ya da olumsuz şekilde yer alacak.

Ortaya çıkan bu uygulamaların filmin hikayesine dahil olması gerçek hayat üzerinde kullanımları gibi olacak yani bir müzik dinleme sahnesi olduğunda Spotify üzerinden stream sürecine alınacak. Kristine Belson çok açık bir şekilde vurgulamamak üzere filmin konusunu paylaştı. Gelişimi yapılan film, Akıllı telefonlarımızın içerisinde yer alıyor. Akıllı telefonlarımızın içerisinde adeta gizli bir dünya bulunuyor. Bu dünya içerisinde emoji alanında yaşayan, Farklı emojiler refah seviyesinde yaşam sürüyor. Üzerinde çalışımı yapılan filmin konusu oldukça ilgi çekici.

7e0aed40-348b-0133-09f1-0e76e5725d9d-1[1]

Çıkış tarihi bet bir şekilde belli olmamakla birlikte bu animasyon filminin yaklaşık olarak 2017 yılında hayatımıza girmesi bekleniyor. Emoji demişken bu cümle hakkında da açıklamalarda bulunalım. 1998 yılında Shigeta Kurita tarafından gelişimi yapılan ve ilk olarak NTT DOCOMO adlı bir firmanın geliştirmiş odluğu i-mode adlı mobil cihazında kullanıma çıkmıştı. Kelime anlamına baktığımızda ise “E” görsel, “Moji” ise karakter anlamını ifade ediyor. Sanal ortamda kişinin ifadelerini dile getirebilmesi adına UNICODE tabanlı bir görsel karakter olduğunu açıklayabiliriz.

Yavaş yavaş sinema sektöründe değişiklikler ortaya çıkmakta kendi düşüncelerimi dile getirecek olursam, Yakın bir zama diliminde artık bol bol emojileri kullanacağımızı düşünüyorum. Konu hakkında düşüncelerinizi bizlere yorum olarak bildirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir