Sosyal Medyanın Youtube İçin Önemi

Youtube’a video yüklemek için gerekli olanları öğrendiniz ve artık videonuzu yüklediniz. İlk videonuzu yükledikten sonra izlenme sayısının hemen artmasını istiyorsunuz ancak bu bir türlü olmuyor. Peki bunun nedeni olarak ne biliyorsunuz? Neden izlenme sayısının hemen artmadığını ve bunun zaman aldığını biliyor musunuz? Öncelikli olarak sizler için rehber niteliğinde hazırlamış olduğumuz bu yazıyı okuyarak gerekli olanları öğrenebilirsiniz.

Sosyal Medyanın Youtube Üzerindeki Etkisi

Yeni bir Youtube kanalı açtınız ve sıfırdan her şeye en iyi şekilde başlamak istiyorsunuz. Yapmanız gerekenlere dikkat etmek ve tüm hepsine uymayı amaçlıyorsunuz. Peki ilk videolarınız izleme almadığı için hevesiniz mi kırılıyor? Eğer bu şekilde düşünüyorsanız, kesinlikle üzülmeyin. Hiçbir ünlü Youtuber’ın ilk videolarının hemen izlendiğini söyleyemeyiz. Tabii sosyal medyada belli bir kitlesi bulunanları hesaba katmamalıyız. Siz hiçbir şekilde tanınmıyorsanız ve sadece Youtube üzerinde izlenme almak istiyorsanız, öncelikli olarak sosyal medyayı oldukça etkili bir şekilde kullanmalısınız. Peki ama sosyal medyanın önemi olarak ne biliyorsunuz? Eğer sosyal medya Youtube’da izlenme almanıza nasıl yardımcı olur diyorsanız, yazımızın devamına bakmalısınız.

Sosyal medya, Youtube üzerinde bulunan videolarınızın izlenme oranını artırır. Bununla birlikte insanlar arasındaki etkileşimi sağlar. Ayrıca sizin daha fazla abone almanıza ve popüler bir hale gelmenize yardımcı olur. Eğer sosyal medya hesaplarının Youtube üzerindeki etkisini görmek istiyorsanız, maddeler halinde verdiklerimizi tüm detaylarıyla birlikte okumalısınız.

Videolarınız Bir Günde Milyonlarca Kez İzlenebilir

Sadece bir günde milyonlarca kez izlenmek istiyorsanız ve bunun imkansız olduğunu söyleyen insanların laflarını duymak istemiyorsanız, kesinlikle bu maddeler sizin işinize yarayacaktır.

  • Öncelikli olarak Facebook’u etkin bir şekilde kullanmalısınız. Facebook üzerinde Youtube ile ilgili binlerce grup bulunmaktadır. Bu grupların her birine tek tek katılmalı ve üyesi olduğunuz gruplarda kendi yüklediğiniz videoları paylaşmalısınız. Bununla birlikte videolarınızı çok daha dikkat çekici bir hale getirmek istiyorsanız, paylaşımlarınızın üzerine farklı şeyler yazabilir ve izleyenleri o videoya çekebilirsiniz. Tabii videonuzun amacı dışında bir şey yazmak size abone kazandırmayabilir.
  • Facebook profilinizde paylaşımınızı çekinmeden yapmalısınız. Tüm arkadaşlarınız ile onları paylaşmalısınız. Böylece 1 kişi bile izlese sizin için bir kar olacaktır.
  • Facebook üzerinde Youtube kanalınız ile ilgili sayfa oluşturabilir ve orada paylaşım yapabilirsiniz. Sayfanızı birçok kişiye önererek onlarla videonuzu yayabilirsiniz.
  • Twitter üzerinde de paylaşım yapmanız gerekecektir. Ayrıca sadece Facebook ve Twitter’dan değil, bununla birlikte diğer tüm sosyal medya araçlarından faydalanmanız gerekecektir. Bunlara: Tumblr, Instagram, Linkedin, Google+, Pinterest gibi sosyal mecraları örnek gösterebiliriz.

Tüm bunları yaptıktan sonra kendinize bir blog sitesi açabilirsiniz. Açtığınız bloğun domainini kanalınızla ilgili bir şey yapabilirsiniz. Burada birçok yazı paylaşabilir ve yazılarınızın altına videolarınızı ekleyebilirsiniz. Ayrıca çekmiş olduğunuz videolar için yazılar yazabilirsiniz. Tüm bunları yapmak emin olun size izlenme ve abone olarak dönecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir