TESETTÜR GİYİM

Tesettür hem erkek hem kadınlar için geçerli olan bir konu olsa da yazımızda kadınlar üzerinden tesettürden bahsedeceğiz. Kelime anlamı olarak baktığımızda kısaca örtünme olan tesettür, dinin gerekli kıldığı yerlerin kapatılmasına denir. Dini esaslara yönelik bir yaşam biçimi benimsemiş kadınlar eşarp, tesettür etek, ferace, tesettür abiye gibi modellerle giyinerek bu yaşam biçimlerini uygulamaya çalışırlar.

Tesettür giyimde dikkat edilmesi gerekenler

Kadınların tesettür giyimde son dönemlerde tercih ettikleri panço modelleri dışında dikkat etmeleri geren bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktalardan en önemlisi modelde kullanılacak kumaş olacaktır.  Kış aylarına yönelik biraz olsun göz ardı edilebilir bir durum olsa da sıcak yaz aylarında ürünlerde kullanılacak kumaş oldukça önem arz etmektedir. Tesettür giyimi tercih eden kadınların yaz aylarında kullanacakları modellerde pamuklu ürünleri tercih etmeleri onları terletmeyerek rahat etmelerini sağlayacaktır.

Bir diğer önemli nokta ise kumaşın kesim tarzıdır. Öyle ki tesettür giyimi tercih etmiş kadınların giyecekleri kıyafetlerde vücut hatlarının belli olmamasına ve herhangi bir dekolteye yer verilmemesine oldukça dikkat etmeleri gerekmektedir. Bunun yanı sıra kullanılacak ürünün çok fazla dikkat çekici bir renkte olmaması da bir diğer dikkat edilmesi gereken husustur. Tesettür giyim özellikle son zamanlarda önemli bir yol kaydetmiş gerek model gerek tarz bakımından kendini moda dünyasında kanıtlamıştır. Artık birçok firmanın kreasyonlarında tesettür giyimi ile birlikte tesettür abiye modelleri gibi her tarza yer vermesinin yanı sıra yalnızca tesettür modelleri tasarlayan firmalarda piyasaya adım atmış durumda. Bu firmalar dini esaslara uygun bir yaşam tarzını benimsemiş kadınların da güzel giyinebileceklerini amaçlayarak kendilerine çok fazla müşteri çekmekte ve bu müşterilerin işlerini oldukça kolaylaştırmaktadırlar.

Tüm tesettür abiye modelleri ve ferace modelleri için http://www.sultansgiyim.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir