“THE WHALE” fragmanı sosyal medyaya sızdı!

Büyük beğeniyle karşılandığı festival prömiyerlerinin ardından vizyona girmeye hazırlanan “THE WHALE”(Balina) filminden ilk fragman yayınlandı DARREN’İN yönettiği filmin başrolünü, başta Venedik Film Festivali olmak üzere, katıldığı bütün festivallerde performansıyla övgü toplayan ve dakikalarca ayakta alkışlanan BRENDAN FRANSER üstleniyor. FRANSER2IN adı şimdiden Oscar ödülüyle birlikte anılıyor.

Geri dönüşüyle hayranlarını heyecanlandıran 54 yaşındaki aktör, “THE WHALE” 270 kiloluk yalnız bir adam olan Charlie karakteriyle izleyici karşısına çıkacak. Yıllar önce eşcinsel sevgilisi için ailesini terk eden Charlie, 17 yaşındaki kızı ile yeniden bağ kurmaya çalışırken geçmişinden gelen sorunların yanı sıra zihinsel ve fiziksel sağlık problemleriyle yüzleşmek zorunda kalır… Filmde Charlie’nin kızını “STANGER THİNS” yıldızı SADİE SINK canlandırıyor. Oyuncu kadrosunda ayrıca HONG CAU TY SİMPKINS ve SAMANYHA MARTON gibi isimler yer alıyor.

“THE WHALE”İN senaryosunu, MACARTHUR ödüllü oyun yazarı SAMUEL D. HUNTER kendi kaleme aldığı tiyatro oyunundan uyarladı. HUNTER film hakkında “Son derece kişisel olan bu hikayenin daha geniş bir kitleye ulaşma şansına sahip olacağı için çok mutluyum. Üniversite birinci sınıf öğrencisiyken ilk oyunlarımı yazarken  FOR a DREAM’IN gördüğümden beri DARREN ARONOFSKY’NİN hayranıyım. Eşsiz yeteneğini ve vizyonunu bu filme getirdiği için ona çok minnettarım” açıklamasında bulunmuştu.

“The Whale” ülkemizde 3 Şubat’ta vizyona girecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir