TV’de YouTube Videoları Açılmıyor Sorunu ve Kesin Çözümü !

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber akıllı telefonlarımızda büyük bir keyif ve vakit geçirdiğimiz Youtube artık televizyonlarda da yer bulmaya başladı. Artık birçoğumuz Smart TV’ler ile youtube’a giriyor ve videoları televizyondan izliyoruz. Ancak TV’de bazen youtube videoları yüklenmiyor veya açılmıyor. Videoların küçük fotoğrafları ve ön izlemeleri gösteriliyor ancak videoyu izlemek istediğimizde video yükleniyor da kalıyor ve video açılmıyor.

TV’de Youtube video açılmıyor sorunu, Samsung, LG, Vestel, Philips, Hi Level gibi hemen tüm smart TV’lerde yaşanan bir sorundur. Eğer youtube’a girişte sorun yaşamıyorsanız, videoların küçük fotoğraflarını görüyorsanız ve videonun üzerine geldiğinizde ön izleme yapabiliyor ancak videoyu izlemek istediğinizde youtube videoları açılmıyorsa sebebi televizyondaki Youtube uygulamasından kaynaklanmaktadır. Ancak endişelenmenize gerek yok. Youtube uygulaması içerisinde küçük bir ayar yaparak videoların tekrar sorunsuz bir şekilde yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

  • TV’de youtube uygulamasını açın.
  • Ekranda menüsünden Ayarlar bölümünü seçin.
  • Ayarlar menüsünde yer alan Uygulamayı Sıfırlayın seçeneğini seçin ve Uygulamayı Sıfırla butonunu seçip işlemi onaylayın.
  • Artık youtube videoları açılacaktır.

Uygulamayı Sıfırlama işlemi, Youtube’u televizyonunuzdan silmez. Bu işlem sadece youtube’un önbellek ve çerezlerini, izleme geçmişi ve arama geçmişinizi siler. Uygulamayı ilk günkü haline geri döndürür. Eğer oturum açmışsanız oturumunuz da kapatılacaktır. Uygulama Sıfırlama işlemi sonrasında Youtube yenilecek ve tekrar açılacaktır. Artık istediğiniz videoyu açıp izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir