Twitter Tam Genişlikte Fotoğrafları ve Videoları Test Ediyor

Twitter, iOS‘ta uçtan uca tweet‘leri uygulamaya getiren en son testiyle görsel olarak daha sürükleyici bir deneyim oluşturmanın yollarını araştırıyor.
Tam genişlikte görüntüler ve videolar, şirketin son zamanlarda biraz ilgi gösterdiği yönü gösteriyor. Twitter, bu yılın başlarında mobil uygulamaları için geliştirilmiş kırpma kontrolleri ile daha büyük resimleri kullanıma sunarak, birçok fotoğrafçıyı ve diğer görsel sanatçıları, sosyal ağın birdenbire işlerini paylaşmak için çok daha kullanışlı bir platform haline gelmesine sevindirdi.

 

Twitter, daha büyük fotoğrafları ve iyileştirilmiş görüntü önizlemelerini ilk olarak Mart ayında test etti. Mevcut testte, tweet‘ler solda oldukça büyük bir marjla dengelenmek yerine soldan sağa tam kareyi dolduruyor. Değişiklikler, akışta daha iyi görünen çok daha büyük resimler, videolar ve kullanıcıların profil resimlerinin sağındaki tweetleri gereksiz yere ezmeyen daha temiz, daha modern bir tasarımla sonuçlanır.
Özelliği test ederken Twitter, platformun geleneksel olarak sahip olduğu gibi yalnızca metne odaklanmak yerine, kullanıcıları fotoğraflar ve videolar arasında konuşmaya teşvik etmek istediğini söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir