Vivo, Ülkemizde Üretime Başlayacağını Duyurdu!

Çinli firmaların son dönemlerde Türkiye’ye yaptığı yatırımlar sık sık gündeme gelmekte, Xiaomi dışında ülkemizde üretim yapacağını duyuran  Çin merkezli şirket olan Vivo da ülkemizde tesis için gerekli hazırlıkları yapmış durumda.

Xiaomi ve Salcomp ortaklığı ile 2.000 kişilik personelin yıl içerisinde 5 milyon akıllı telefon üretimi yapacağı İstanbul merkezli bir üretim tesisi kısa bir süre önce ilk modellerini üretmeye başladı. Ülkemizin jeopolitik konumundan dolayı  Çin merkezli teknoloji üreticileri Avrupa pazarların yakın olduğu için ülkemizde fabrika açmaya devam ediyor.

Sputnik üzerinde yapılan bir haber göre Vivo markası da ülkemizde akıllı telefon üretimi için gerekli adımları attığını duyurmuş durumda. Gebze merkezli 13 bin metrekarelik bir alanı kiralayan Vivo, belirtilene göre gerekli tüm adımları atmış durumda. Şirket 25 milyon dolarlık bir yatırım ile ilk akıllı telefon modellerini mayıs ayı ile üretmeye başlayacağı belirtiliyor.

 

İlk olarak şubat ayında teşvik belgelerini alan Vivo, aktarılana göre ilk üretilen akıllı telefon modellerini Türkiye pazarı için kullanacağını duyurdu.

Bu adımı ile kayda değer  yüksek bir yatırım yapan Çinli şirket, yakın bir süre içerisinde tesis Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank tarafından ziyaret edilecek ve konu hakkında daha detaylı bilgiler paylaşılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir