Web Sitesi Ziyaretçileri Nasıl Müşteriye Çevrilir?

Geliştirmiş olduğunuz bir web sitenize ziyaretçi çekmek, Bu kişilerin müşteriniz de olması sürecinde atılan ilk adımdır. Fakat, İnsanlar sitenize erişim sağladığında edindiği ilk izlenim büyük bir etki yaratacaktır. Bu nedenle ilk giriş sayfası, İnsanların sitenizde zaman geçirip, Geçirmeyeceğini belirleyen en önemli etkenlerdendir.

Sitenizin giriş sayfasının dağınık olması müşterilerinizin üzerinde büyük bir hayal kırıklığına neden olabilir. Fakat birçok web sitesi ziyaretçilerini büyük sorunlar yaşatabiliyoruz. Sitenin ziyaretçilerini müşterilerini dönüştürebilmesi adına, Giriş sayfasında gerçekleştirilen optimizasyonun etkisi oldukça yüksek ve bir takım düzenlemelerin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bu yazımızda ise nasıl daha etkili müşteri kazanma yönünde yapabileceğiniz optimizasyonlar hakkında tavsiyeler vereceğim.

Site ve İçerik Başlıkları

Web sitenizin ilk olarak birincil, İkincil aynı zaman da yan amaçlarını doğru düzgün bir şekilde belirleyin. Web siteniz ile ne elde etmek istiyorsanız gaziantep escort bayan kalem kalem bir not alın. İnternet ortamında güzel bir arama optimizasyon yapısına sahip olmak istiyorsanız özellikle müşterilerinizin sizin ürün ve hizmetlerinizde kullanacağı kelimeleri anahtar kelimeler olarak belirleyerek web sitenizde kullanın.

top_10_best_seo_resources1[1]

Oluşturulan anahtar kelimeleri, Sayfaların bağlantılarında kullanın böylece arama terimlerinde sayfanızla ilgili nelerin olup olmadığın anlayabilsinler. Arama motorları hiçbir şekilde video ve fotoğrafları algılayamaz fakat video ve fotoğrafların isimlerini kolaylıkla algılayabilir.

Video yada Resim

Tasarım sürecinde görsellik, Profesyonellik ve sanatsal bütünlükler her zaman en ön planda olmalıdır. Görsel olarak oldukça çekici renklere sahip olan modern bir web sitesine yatırım sağlamak web sitenizi çok daha cazip kılmaz aynı zaman da işletmenizin de profesyonelliğini ortaya çıkartacaktır.

Görsel Formlar

İnsanların beyni oldukça düşük maliyete daha yatkındır. Bir ürünün maliyetini düşürmek olabileceği gibi bir formo doldururken bir seçenekten de kurtulmak olabilir. Gerçekleştirilen araştırmalar alışveriş formlarında bulunan aynı zaman da gereksiz yere kullanıma çıkan bilgi seçeneklerinin dönüşüm oranlarını etkilemektedir.

Düzenli İçerik Takibi

Göz takibi sitenizde ziyaret sağlayan firmaların nerelere göz attığını görebilmeniz için kullanıma sunulacak yöntemlerdendir. Bu yöntemlerden yararlanarak içeriğinizi ve onlu destekleyecek görseli nereye yerleştirmeniz gerektiğini çok rahat şekilde karar verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir