Web Tasarımcılar için Etkili Google Chrome Eklentileri

chrome-eklenti

Oldukça geniş bir kullanım kitlesine sahip olan Google Chrome, Kullanıcıları için sunulan farklı eklentiler sayesinde çok kolay bir şekilde geliştirilebilir hal ile karşımıza çıkıyor. Bu yazımızda Web Tasarımcılar ve Geliştiriciler için yararlı olabilecek türde eklentiler listeledik.

Alexa Traffic Rank, Ziyaret etmiş odluğunuz bir sitenin web sitesinin arkasında yatan Alexa’da ki başarısını öğrenmenize yardımcı oluyor.  Alexa ise sitelerin ülke ve global alanda ki değerlerini kullanıcılara sunuyor.

SEO & Website Analysis, Dilediğiniz sitenin başarısını analiz edebileceğiniz, SEO ve Diğer Analizleri de rahatlıkla yapabileceğiniz eklenti üzerinde sizlere elli farklı kriteri sunarak site hakkında bir takım bilgilere sahip olmanıza yardımcı oluyor.

cssSCAN, Bir web sitesi üzerinde CSS incelemesini yapabilen ve karşılaşmış olduğu hataların W3 Standart’larına uygun olarak nasıl düzeltileceği hakkında kullanıcılara bilgi sunuyor.

Resolution Test, Web sitelerin farklı ekran çözünürlükleri üzerinde incelenmesine, Bu çözünürlükler üzerinde sitelerin nasıl göründüğü hakkında Resoluation Test eklentisi sizlere bilgi sunuyor. Böylece geliştirdiğiniz web sitelerin hangi cihazla4rda nasıl görüneceği rahatlıkla görebilirsiniz.

Web Developer, Geliştirdiğiniz sitenin tasarımından SEO analizine kadar sık bir şekilde kullanılan bir çok aracı üzerinde barındıran eklenti, Kırık Link ve Hatalı Görselleri bulmanın yanında CSS Fix gibi farklı özellikleri de sizlere sunuyor.

Webmaster Sitebox, Yer imlerinizi çok rahat bir şekilde düzenleyebileceğiniz Webmaster Sitebox eklentisi; Adsense, Adwords, Webmaster Tools, IconFinder ve Keyword Tool gibi farklı siteleri sizlere sunarak, Yer imlerinizde oluşan düzensizliğin önüne geçiyor.

SEO for Chrome, Oldukça kapsamlı webmaster eklentilerinden bir tanesi olan SEO for Chrome ile yazılarınız ya da siteleriniz için anahtar kelime araştırma, backlink sorgusu, pagerank değerleri ve sorgulama gibi bir çok araçları sizlerin erişimine sağlıyor.

Lightshot, Oldukça kolay ve pratik ekran görüntüsü oluşturma aracı olan Lightshot ile Chrome tarayıcısı üzerinde bir takım görselleri almak istediğinizde ekran görüntüsün tam ekran yada dilediniz alana kadar seçim yaparak bilgisayarınıza kaydedebilir aynı zaman da Lightshot’un internet sitesinde ki resim galerine rahatlıkla yükleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir