WhatsApp, iOS kullanıcıları’nı sevindirecek çalışmalara başladı!

WABETAINFO, bugün BLOG hesabından paylaştığı bir yazıda İOS için 22.19.0.73 WHATSAPP beta güncellemesinde yeni bir özelliğin test edildiğini duyurdu. Yenilik, ilk olarak iki yıl önce geliştirilmeye başlanmıştı fakat kararlı sürüme gelmeden ertelendi. Yeni özellik sayesinde İOS WHATSAPP kullanıcıları, tarihe göre mesaj üzerinden arama yapacak. Peki, WHATSAPP İOS için test aşamasındaki yeniliğin detayları nedir? Haberin ayrıntılarına hep birlikte göz atalım.

 WHATSAPP İOS için tarihe göre mesaj arama özelliği

Anlık haberleşme uygulaması WHATSAPP, bir süre önce sohbet içi mesaj arama özelliğini tüm kullanıcılarına sundu. Bu özellik, sohbet içerisindeki arama yerine kelime yazarak mesajın içinden eşleştirmeyle sonuçların çıkmasını sağlıyor. Platform, şimdi de bunu genişleterek WHATSAPP kullanıcılarının tarihe göre arama yapmasını sağlayacak.

Bireysel ve grup sohbetlerinde kullanılacak fonksiyon, yukarıda yer alan görseldeki gibi görünecek. Mesaj aramaya tıkladıktan sonra klavyenin hemen üzerinde yer alacak takvim sembolü sayesinde tarih atlayarak belirlenen zamanın mesajlarına ulaşılmış olacak.

Tarihe göre arama özelliği, bazı iOS WhatsApp beta kullanıcılarına sunuldu. Fonksiyonun ikinci kez test edildiği için kısa süre içinde kararlı sürüme gelmesi bekleniyor. Fakat ne zaman geleceği şimdilik belli değil.

WABetaInfo, ek olarak WhatsApp masaüstü sürümü için geçtiğimiz hafta birçok yeniliğin test edildiğini duyurdu. WhatsApp masaüstü sürüme Aramalar sekmesi ve Sessiz Alma Kısayolu eklenecek. Aramalar sekmesi sayesinde, mobil ve masaüstü sürüme bağlı WhatsApp hesabı senkronize olacak ve arama geçmişi iki cihazda da yer alacak. Sessize Alma KISAYOLU sayesinde de gruplar, masaüstü sürümden kolay yoldan susturulmuş olacak.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? WHATSAPP İOS için test aşamasında olan tarihe göre mesaj arama özelliğini nasıl buldunuz? WHATSAPP’TAN beklediğiniz yenilikler neler? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir