Windows 10 Otomatik Güncelleme Kapatma Nasıl Yapılır?

Microsoft’un en popüler  işletim sistemi versiyonu olan Windows 10 kullananlar otomatik güncelleme nasıl kapatılır? sorusunun cevabını merak ediyor. Bunun nedenine gelirsek Microsoft’un Windows 8 sonrasında yani Windows 10 ile birlikte otomatik güncelleştirmeleri kapatmaya izin vermemesi. Ayarlar menüsü altında bu seçenek bulunmuyor olsa da, birkaç dakika içerisinde otomatik güncelleme devre dışı bırakılabiliyor.
Windows 10 otomatik güncelleme nasıl kapatılır?
1.Adım: Otomatik güncellemelerden kurtulmak için  Windows ve R tuşuna aynı anda basarak veya Başlat menüsünü açarak Çalıştır bölümüne geçiyoruz. Çalıştır bölümüne “services.msc” yazarak Hizmetler bölümünü açıyoruz.


2.Adım: Açılan ekranda işletim sistemindeki Hizmetler karşınıza çıkacak. Bu bölümde sayfada aşağı inerek veya W tuşuna birkaç kez basarak Windows Update‘yi seçiyoruz.
3.Adım: “Windows Update” seçeneğine farenin sağ tuşu ile tıklıyoruz ve “Özellikler” seçeneğine tıklıyoruz.


4.Adım: Karşımıza çıkan Özellikler penceresinde “Başlangıç Türü” seçeneğini “Devre Dışı” olarak ayarlıyor ve “Uygula” butonuna tıklıyoruz. Windows 10 otomatik güncelleme kapatma işlemini tamamladınız.


Otomatik güncellemeleri açmak isterseniz yapmanız gereken: aynı yolu takip etmek ve Başlangıç Türü seçeneğini “Otomatik” olarak ayarlamak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir