Windows 11, Windows 10’a Dönüşlere Olanak Tanıyacak?

Geliştiriciler özel Insider sürümü yayınlanan Windows 11, önümüzdeki aylarda asıl sürümü ile kullanıcılarla buluşacak. İşletim sistemini yüklemekte emin olan kullanıcılar için son haberler ise Windows 10’nun tekrar yüklenebileceği yönünde.

Windows 11, 10 Günde Bir sefer olma kuralıyla “Tam Geri Dönüş” Süresi Sunacak!
Yeni işletim sisteminin güncellenmiş arayüzü, özellikle başlat menüsü ve görev çubuğu tamamen yeni ve özgün bir tasarım sunuyor. Bazı kullanıcılar bu tasarım beğenirken, bazı kullanıcılar ise bu tasarımdan hoşnut değiller. Bu durumun fark eden Microsoft ise Windows 11’e geçme konusunda emin olamayan kullanıcılara iki farklı seçenek sunacak.

Windows 11’in “Sıkça Sorulan Sorular” sayfasında söylenen bilgiye göre, işletim sisteminden memnun olmayan kullanıcılar 10 gün içerisinde hiç bir veriyi kaybetmeden Windows 10’a dönebilecek. Bunun için yapılması gereken tek şey ise verilen sürenin sonuna kadar Sistem Geri Yükleme menüsünden ilgili kaydı seçmek. Ayrıca 10 günün sonunda temiz kurulum yapma şartıyla tekrar Windows 10’a geçiş yapma seçeneği sunulmaya devam edecek.

Microsoft’un “deneme süresi” seçenek tarzında, şirketin geçtiğimiz yıllarda da kullanıcılarına verdiği bir kolaylıktı. Windows 8’den Windows 10’a yükseltme işleminde “windows.old” adlı bir dosya oluşturuluyordu ve Windows 8′e geri yükleme aşamasında bu dosyadaki veriler kullanılıyordu. Microsoft, görünüşe göre bu özelliğe devam edecek ve kullanıcı memnuniyetini ön planda tutmak için çapalayacak gibi duruyor. Son olarak Windows 10’un en az 2025 yılına kadar resmi destek almayı sürdüreceğini belirtelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir