Xiaomi, 120W Hızlı Şarjın Pile Zarar Vermediğini İddia Ediyor!

Xiaomi 11T Pro akıllı telefonun 120W hızlı şarjı destekleyeceği resmi olarak duyurulmuştu. Çinli akıllı telefon şirketinin bir temsilcisiyle konuşması gündeme geldi ve bu teknolojinin nasıl uygulandığını ve pili nasıl etkilediğini söylendi.
Xiaomi‘nin uluslararası halkla ilişkiler departmanı başkanı Daniel Desyarle, HyperCharge hızlı şarj teknolojisiyle ilgili soruları yanıtladı ve 11T Pro‘nun çift hücreli bir pil tasarımı kullanacağını ekledi. Bu çözümü, bir arabadaki iki bağımsız benzin deposunun aynı anda doldurulmasına benzetti. Böylece, bir kanal üzerinden oldukça yavaş şarj etmek yerine, aynı anda birkaç kanaldan enerji sağlanarak pilin hızlı bir şekilde doldurulması mümkün kılındığını ekledi.

Ek olarak bu kadar hızlı şarj kullanmanın pilin daha fazla aşınmasına neden olmadığını kullanıcıların endişelenmemesi gerektiğini söyledi. Bu amaçla, şirket çok sayıda test gerçekleştirdi ve 120W‘lık bir adaptör kullanıldığında, 800 şarj döngüsünden sonra pilin orijinal kapasitesinin %80‘ini koruduğundan emin oldu. Daha yavaş şarj cihazlarının kullanılmasının durumu iyileştirip iyileştirmeyeceği sorulduğunda Daniel, farkın çok az olacağını ekledi.

Xiaomi yöneticisi, akıllı telefonunuzu bir gecede şarj edecekseniz, bu durumda daha az güçlü bir adaptör kullanmanın mantıklı olduğunu da itiraf ediyor. Ona göre, kullanıcıların yüzleşmesi gereken tek gerçek, şarj cihazının biraz daha büyük boyutlu olması.
Xiaomi‘nin bir akıllı telefonu 8 dakikada tamamen şarj edebilen 200W hızlı şarjı zaten tanıttığını biliyoruz. Şirket temsilcisi, bu teknolojinin testlerinin devam ettiğini, dolayısıyla henüz ticari kullanıma hazır olmadığını ekledi. Aynı şekilde Mi Air Charge (kablosuz) ile ilgili soruyu da harika bir konsept şeklinde yanıtladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir