Yanlış Gönderilen İnstagram Mesajları Nasıl Silinir?

İnstagram bildiğiniz üzere resim ve video paylaşmanın yanında da arkadaşlarımızla iletişimimizi sağlamakta büyük rol oynuyor. Bu bağlamda Instagram üzerinden atılan yanlış mesajları silmemize imkan tanıyor. Günlük aktif kullanıcı sayısı yarım milyara yakın olan Instagram sosyal medyanın başını çekiyor. Her insanın günde bir kere bile olsa hikaye paylaştığı Instagramiletişim için içerisinde barındırdığı mesaj kısmı ile önemli bir rol oynuyor. Çıktığı günden bu yana bir sürü değişime uğrayan Instagramşuan gönderilen mesajı silme özelliğini bizlere sunuyor. Silinen mesajlar sadece kendi tarafımızdan olmadığı gibi karşı tarafında penceresinden siliniyor. Peki bu işlemi nasıl yapacağız.

İnstagram uygulamasında gönderdiğiniz mesajın üzerine gelip basılı tutmanız yeterli olacaktır. Burada ekrana Kopyala, Gönderimi İptal Et gibi seçenekler çıkıyor. Gönderimi İptal Et derseniz eğer o mesajı hem sizin ekranınızdan hem de karşı tarafın ekranından siliyor. Fakat şöyle bir durum söz konusu var attığınız mesajı sildikten sonra karsı tarafın bildirim ekranında “Gönderilen kişi tarafından iptal edildi” şeklinde bir ibare bulunuyor. Ama kimin mesajı sildiği belirtilmiyor. Eğer uzun zamandır konuşmadığınız biri ise bunu bulmakta biraz zorlanabilirsiniz.

1 Comment

  1. Bu şekilde güzel paylaşımlarınız için çok teşekkür ediyoruz. Elinize emeğinize sağlık. Uğraş vererek güzel makale yazmışsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir