Yeni işim hayırlı olsun

Uzun süredir iş aradıktan sonra geçtiğimiz cuma günü bir işe başlamış buluyorum. Artık bende bir satış danışmanıyım.

Yaklaşık bir haftadır yeni yazı giremememin bahanesini işe başlamak olarak belirledim arkadaşlar.  Yaklaşık 6 aydır aralıksız iş arıyordum (Son 3 ayında özellikle satış – pazarlama  üzerine aradım) Sonunda da kimlik mağazalarında (kimlik.com.tr) satış danışmanı olarak işe başladım. Pazarlama üzerine yazılar yazmak isteyen ve bunun için blog açan birisi olarak labaratuarımı buldum kısacası.

Hani daha önce yüksek lisansa bilinçsizce yaptığım davranışlarım yüzünden tesadüfen başladığımı söylemiştim ya buraya başlamam da biraz şans eseri oldu. Bayram sıralarında kardeşim ile alışveriş maksatlı dolanıyorduk. Kimlik’in Ankara’daki tek outlet’ide bizim orada Sincan’da. Bu alışveriş gezisi sırasında kardeşim görmüş ilanı ve onun sayesinde de iş başvuru formunu  doldurmuş bulundum. Yana yakıla iş aradığım zamanlardaki başvrularımdan bir tane bile dönüş yokken bu başvurum olumlu sonuçlanıverdi. Hatta doru düzgün iş görüşmesi bile yapmadık. Onlar çağırdı ben gittim: Onlar anlattı ben he dedim ve hemen ertesi günde (cuma günü) işe başladım. Uzun süredir çalışmadığımdan ilk 3 günüm oldukça yorucuydu. Tabi gömlek kravat ikilisinini rahatszılığı ve ayaklarımı sıkan kunduralar dabu yorgunluğu katlıyordu. Bugün 5. günümü doldurmuş bulunuyorum ve ilk 3 güne göre dün ve bugün hiç yorulmadım. Hatta sabahki yorgunluğum akşamkinden daha çok oluyor. Vücut alıştığından çalışma esnasında bile dinlenmiş gibi hissediyorum kendimi 🙂

Velhasıl bir haber edeyim dedim işte yeni durumları. Yarın falan kısmet olursa markam.in’de de bu satış şeysiyle ilgili bir şeyler karalamak istiyorum. Malum labaratuar dedik. O yüzden topladığım ilk verileri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yazının başıbozukluğu için kusuruma bakmayın. Bünyem hala dört dörtlük değil. O yüzden aklım ile parmaklarım senkronize değil.

Not : 5 günde 3 kilo falan vermişim. Tempo epey yüksek yani. İnşallah bu hızla kilo vermeye devam ederim de 1 ay sonra falan manken gibi olurum. Erkek olanlarından tabi 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir