Yerli Uçuş Arama Motoru Uygulaması olan Rotaradar Nedir?

Rotaradar; 2014 yılında iş analizleri, gereksinimlerin toplanması ve detaylı model çalışmalarının yürütülmesi ile hiçbir paket yazılım kullanmadan geliştirilen bir uygulamadır. Girişim kullanıcı dostu bir yaklaşımla uçuş, seyahat planlama ve ucuz bilet arama gibi alanlarda hizmet vermek amacı ile 2015 yılı Ocak ayında kurulmuştur. Ayrıca bu girişim size sunduğu hizmetler karşılığında hiçbir ücret / komisyon almadan işlemlerinizi gerçekleştirmektedir.

2015 yılı ilk çeyreğinde; Yazılım Geliştirme, SEO, Sosyal Medya, SEM, PR/Marketing ve Strateji gibi ana hizmet birimlerinden oluşturulan ekibin yanı sıra dışardan destek aldığı iş ortakları ve ekiplerle de çalışmalarını halen devam ettirmektedir.

Sistem Nasıl Çalışır?
Rotaradar uçuş arama motoru; Dünyanın her tarafından erişilebilen ve kendisine entegre olan acentelerle çevrimiçi olarak haberleşebilen bir uygulamadır. Kullanıcılara; Rotaradar uygulamasını kullandıklarında, sitenin iş birliği yaptığı tüm acentelerden anlık ve en uygun fiyat bilgisi ekrana gelmektedir. Bu fiyatlar içerisinde de kullanıcılar istediği karşılaştırmaları rahatlıkla tek ekran üzerinden yapabilmektedir. Uygulama üzerinden ayrıca; düşük / yüksek fiyat sıralaması, aktarma durumları, toplam seyahat süresi, havaalanları ve havayolu firması gibi detaylı bir filtreleme işlemi de yapılabilmektedir. Ayrıca uçak bileti satın almak istediğinizde uygulama sizi, ilgili acentenin veya havayolu firmasının ara yüzüne güvenli bir şekilde yönlendirmekte ve böylece güvenle online satın alma işleminizi yapabilmektesiniz.
Rotaradar Sadece Uçuş Arama Motoru mu?

Cevabımız kesinlikle hayır olacaktır. Çünkü Rotaradar blogda seyahat planınıza / rotanıza göre gittiğiniz bölgede; görülmesi gereken yerler, yapılması gereken aktiviteler, planladığınız seyahatin hangi zamanlarda daha iyi olabileceği gibi bilgileri içeren yazılar da yer almaktadır. Bu sayede seyahat planınızı daha kolay ve kısa zamanda en verimli şekilde yapmanıza yardımcı olmaktadır.

Rakipler Arasındaki Durumu Nedir?
Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan ve ilk Türk metasearch’ü olan Rotaradar’ın piyasada uluslararası birçok rakibi bulunmaktadır. Ancak Rotaradar ailesi rakiplerinden farklı olarak kullanıcı dostu uygulama arayüzü ve kullanıcı deneyimini maksimum düzeyde tutan bir sistem geliştirmiş ve seyahat severlerin kullanımına sunmuştur. Ayrıca site gelişen teknoloji çağına ayak uydurup kendini her daim geliştirmekte ve kullanıcılara her zaman en uygun uçak bileti fiyatlarını bulmalarına yardımcı olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir