Yöresel Lezzet Farklılığı

Ülkemizin  birçok yöresinde farklı lezzetleri bulabilmek mümkündür. Yöresel lezzetler genelde o yörenin kendine has kültürel   değerleri, bitkileri, havası ve iklimi gibi birçok etken ile çok farklı lezzet oluşturabilmektedir. Yöresel lezzetler de yetişen her gıda o yörenin kendine has dokusu ile alakalı olarak eşsiz bir damak zevki sunar.

Yöresel lezzetler içerisinde bakliyat, şarküteri ürünleri yer almaktadır. Özellikle Karadeniz yöresinde en fazla değer taşıyan ve hiçbir yerde yetişmeyen çay bu yörenin kendine has doğası içerisinde ortaya çıkar. Özellikle Rize yöresine ait olan ve Karadeniz’in simgesi olan çay üretimi oldukça zahmetli bir iştir. Yöresel çay içerisinde yeşil çay, siyah çay ve organik çaylar bulunmaktadır. Türkiye’nin tamamının çay ihtiyacı Karadeniz yöresinin meşhur çaylarından sağlanmaktadır. Çayların yanı sıra Karadeniz’e ait olan birçok yöresel gıda da yer alır. Bunlar arasında fındık, çiçek balı, kestane balı, peynir ve tereyağı çeşitleridir.  Karadeniz yöresel sitemiz üzerinde sizlere bu ürünlerle ilgili birçok sunum hazırladık. Her biri farklı yörelerin lezzetlerini içeren ürünlerden oluşan sitemizde birçok çeşit bulabilirsiniz. Karadeniz yöresine ait olan meşhur kolot peynir , dil peyniri, süt minzisi, çökelek, Göle eski kaşar gibi birçok peynir çeşidini bulabilirsiniz.

Ayrıca Karadeniz yöresine ait olan meşhur mıhlamanın mıhlama ve kuymak paketiyle size bu yöresel lezzeti evinizde de yapabilme imkânı sunacaktır. Karadenizyoresel.com  sitemiz üzerinde sizlere;  Pınarbaşı kavurmayı, organik Kaçkar süzme Çiçek Balını, Rize Ovit Yayla keçi tereyağını, Erzincan tuzsuz tereyağını, Trabzon Sürmene yayık tereyağını, Trabzon’un doğal köy tereyağını, dil peynirini, Erzincan deri tulumunu, Rize kestane balını, Göle eski kaşarını hazırladık. Karadeniz yöresel lezzetlerin farklı tatlarını damak zevkinize yakışacak şekilde sofranıza dâhil etmek için Karadenizyoresel.com adresimiz üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Sağlıklı ve hijyenik koşullarda paketlenen her ürün ambalajlıdır.  Ürünlerimiz uygun koşullar sağlanmış olarak adresinize teslim edilmektedir. Organik ve doğal ürünleri uygun fiyatlarla alabileceğiniz sayfamızda ayrıca kampanyalı indirimli ürünler de yer almaktadır. İletişim adresimizdeki telefon numaralarından da bizlere ulaşabilir ve dilediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz​.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir