YouTube, Kanal Sahiplerini Uyardı O Özellik Artık Zorunlu Olacak!

Arama motoru devi Google, güvenliği sağlamada en çok tercih edilen İki Adımlı Kimlik Doğrulama (2FA) sistemiyle kullanıcıların hesaplarına ekstra koruma getirmeye hazırlanıyor. İsterseniz her girişte telefonunuza SMS olarak gelecek tek seferlik güvenlik kodları ile hesabınızı koruma altına alabiliyorsunuz. Böylelikle güvenliğinizi en üst seviyede sağlamış olursunuz.
‘Oturum açma istemi’ de İki Adımlı Kimlik Doğrulamanın bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. Uygun telefonlarda uzun süredir kullanılan bu istemler, hesabınıza erişmeye çalıştığınız zaman size giriş izni vermek isteyip istemediğinizi soruyor. İzni verdiğiniz takdirde başarıyla giriş yapabiliyorsunuz.


İki Adımlı Kimlik Doğrulama, YouTube Studio için zorunlu tutulacağı haberi YouTube kullanıcılarını ikiye ayırdı bazı kullanıcılar karşı çıkarak yapmak istemediklerini bazı kullanıcılar ise bunu gerekli ve güvenliği arttırmak için iyi bir haber olduğunu savundu.
Google, “Oturum açmayı daha güvenli ve kullanışlı hale getirme” başlığıyla yayınladığı blog yazısında ilerleyen dönemler için alacağı yeni kararlara da yer verdi. Parolalara ek olarak ikinci bir kimlik doğrulama sistemi sayesinde, saldırganların bir hesabı ele geçirme şansının önemli ölçüde azaldığını ifade etti.

Ek olarak YouTube içerik üreticilerine de zorunlu olacak. Google konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “2 milyon YouTube içerik üreticiye 2FA’yı zorunlu tutacağız” açıklamasında bulundu. 1 Kasım’dan itibaren kullanılmaya sunulacak bu karardan sonra YouTube Studio platformuna erişmek için İki Adımlı Kimlik Doğrulamanın aktif olması gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir