YouTube Music’in Ücretsiz Sürümünde Büyük Değişiklikler Geliyor!

Arama motoru devi Google, ücretsiz YouTube Müzik katmanını yalnızca sesli bir deneyime dönüştürmeyi planladığını duyurdu. Ücretli olmayan kullanıcılar için arka planda dinlemeye izin verecek, ancak video oynatmayı Premium abonelerle sınırlayacak.
3 Kasım‘da yapılması planlanan değişiklik, 9to5Google raporlarına göre ilk olarak Kanada’da başlayacak. Google‘ın bu değişiklikleri ne zaman veya ne kadar yaygınlaştıracağına dair henüz bir ayrıntı yok.
Şu anda, ücretsiz YouTube Müzik kullanıcıları, arka planda veya cihazları kilitliyken bir parçayı dinleyemiyor, bu da özellikle dinlerken uygulamanın faydasını büyük ölçüde sınırlıyor.
Yine de aynı kullanıcılar, müzik çalarken müzikle ilişkili videoları izleyebilir. YouTube Music‘in katman sisteminde yapılacak olan revizyon, bu iki şeyi değiştirecek arka planda dinlemeye izin verecek, ancak ücretsiz kullanıcılar için uygulamadaki videoları izleme özelliğini kaldıracak.
Google‘daki bir Topluluk Yöneticisi, ücretsiz kullanıcılar için özellikleri şu şekilde açıklıyor:
Arka planda müzik dinlemek.


Karışık çalma kişiselleştirilmiş karışımları.
Milyonlarca şarkıyı ve binlerce çalma listesini ücretsiz keşfedin.

Bu arada ücretli aboneler de aynı imkanlara sahip olurken, diledikleri zaman şarkı dinleyebilecek, uygulama üzerinden diledikleri gibi video izleyebilecek, diledikleri zaman şarkı atlayabilecekler ve reklamlardan kesintiye uğramadan dinleyebilecekler.
Ücretsiz kullanıcılar için deneyim radyo dinlemeye daha yakın olacak, ancak talep üzerine kişisel olarak YouTube Music‘e yükledikleri şarkıları yine de dinleyebilecekler. Müzik videoları izlemek isteyenler, standart YouTube uygulaması aracılığıyla bunu yapma seçeneğine sahip olacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir