Youtube Özel URL Alma

Youtube kanalınızın daha iyi bir seviyeye gelmesini ister misiniz? Kanalınızın daha ciddi bir görünüme sahip olmasını, akılda kalmasını ve insanlar tarafından kolayca ziyaret edilmesini istemez misiniz? Eğer bu konuda bizimle aynı fikri paylaşıyorsanız, kesinlikle bazı konulara özen göstermelisiniz. Bu noktada Youtube özel URL alma gelmektedir. Peki ama özel URL nasıl alınır? Bu konuda merak ettiklerinizin tamamı yazının devamında yer alıyor.

Kanal bağlantısının sonunda kendinize ait olan özel bir URL bulunsun istemez misiniz? Bunun faydaları gerçekten önemli olacaktır. Ciddi anlamda sizin için fark yaratacak bir URL almak için kesinlikle tavsiyelerimizi dinlemelisiniz. Bundan sonra insanların doğrudan kanalınıza gelmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca akılda kalabilir ve daha sık ziyaret edilebilirsiniz.

Özel URL İçin Gerekli Olanlar

Özel bir kanal bağlantısı alabilmek için öncelikli olarak bazı gereklilikleri yerine getirmelisiniz. Aksi takdirde bir hak talebinde bulunamazsınız. Peki ama neler gerekli, biliyor musunuz? İşte kanal bağlantısı için gerekli olanların tamamı…

  • Herhangi bir Youtube kanalının özel bağlantıya sahip olabilmesi için 100 ve daha fazla aboneye sahip olması gerekir. Eğer abone sayınız 99 ise hak talep edemezsiniz.
  • Kanalınızı açtığınız günden beri en az 1 ay (30 gün) geçmesi gerekmektedir. Eğer ki 100 ve daha fazla aboneniz varsa ancak kanal yaşınız 30 günün altındaysa, yine alamazsınız.
  • Kanalınız için bir kanal simgesi yüklemiş olmalısınız. Bu da göz ardı edilmemesi gereken etmenlerin başında gelmektedir.
  • Kanal resminizin yüklü olması gerekir. Aksi takdirde istediğiniz gibi özel ve kalıcı bir bağlantı alamazsınız.

Yukarıdaki tüm şartları karşılıyorsanız, artık siz de istediğiniz gibi bağlantı alabilirsiniz. Ayrıca bilmelisiniz ki bir kanal için en fazla 3 defa link alınmaktadır. Yani kalıcı olan bağlantınızı kaldırıp bir daha alabilirsiniz ancak bunu en fazla 3 defa yapabilirsiniz. 3. defa yapacağınız tamamen kalıcı olacaktır. Abone sayınızın artmasına katkı sağlayacak, insanların sizleri daha kolay bulmasına yardımcı olacak bir özellik olduğunu da belirtmeliyiz. Bundan sonra hemen siz de alabilir ve dilediğiniz gibi kanalınıza özgü bir uzantı oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir